Wpisy oznaczone tagiem ‘szyba’

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na jakie wewnętrzne drzwi zdecydować się do poszczególnych pomieszczeń? Decydując się na kupno drzwi wewnętrznych do wszystkich pomieszczeń powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę zasadniczych pytań oraz wykonać odpowiedni pomiar. Podstawowe pytanie to kierunek otwierania drzwi. Najlepiej wypisać sobie każde pomieszczenie i zaznaczyć to na kartce na przykład “łazienka drzwi wewnętrzne prawe plus szyba” albo “salon drzwi wewnętrzne lewe plus szyba”. Do drzwi łazienkowych najlepiej pasować będzie szyba, która nie jest przezroczysta tylko lekko zamazana dzięki czemu zachowamy prywatność podczas korzystania. Kolejna sprawa to dokładny pomiar jeśli chodzi o rozmiar drzwi. Standardowo mamy z reguły dostępne trzy rozmiary drzwi : siedemdziesiąt, osiemdziesiąt i dziewięćdziesiąt. Drzwi wewnętrzne z rozmiarem siedemdziesiąt przyjęło się montować do łazienek natomiast reszta rozmiarów to drzwi do innych pommieszczeń. Oczywiście jeśli będziemy chcieli mniejsze albo większe drzwi niż te we wskazanych rozmiarach to jest taka możliwość jednak wtedy musimy liczyć się z długim czasem realizacji oraz wykonywaniem tej usługi na specjalne zamówienie. Ostatnia sprawa to walory estetyczne jeśli chodzi o kolor czy to jak będzie położona szyba. Warto dostosować kolor i styl drzwi wewnętrznych tak aby pasowały do danego pomieszczenia pd względem na przykład umeblowania czy koloru podłogi.

Gdzie stosować nieprzezroczyste szyby? W jakich pomieszczeniach zastosować szybę inną niż tradycyjną? Każdy ma trochę inne potrzeby jeśli chodzi o wybór drzwi i okien jednak istnieją uniwersalne pomieszczenia, w których potrzeba prywatności, a co za tym idzie zamazanych szyb jest większa. Takim pomieszczeniem zdecydowanie jest łazienka. Szczególnie jeśli okno znajduje się na parterze wtedy zależy nam na tym by szyba nie była przezroczysta. Najlepiej w takim przypadku zamówić lekko zamazaną. Okno z taką szybą będzie wyglądać tak samo jak zwykłe z tą różnicą, że szyba będzie na przykład miała wzór zaparowanej albo ściekającej wody, albo szarych kafelek. Światło będzie dostawać się przez to okno do łazienki ale nikt z zewnątrz nie będzie widział dokładnie co się w niej dzieje. Łazienka to pomieszczenie gdzie każdy potrzebuje maksimum prywatności więc specjalna szyba będzie tu obowiązkowym rozwiązaniem. Dodatkowo szyba tego typu może być też stosowana na przykład w przydomowej saunie albo sypialni jeśli ktoś bardzo ceni sobie swoją prywatność, a na przykład jego okno znajduje się przy ruchliwym chodniku czy też drodze. Taka szyba znajdzie zastosowanie również w przydomowym warsztacie lub garażu ponieważ nie będzie potrzeby wieszania tam dodatkowej firanki, która z uwagi na charakter pomieszczenia bardzo szybko mogła by się zabrudzić. Wystarczy taka szyba, która stanie na straży naszej prywatności przy jednoczesnym dostępie światła dziennego.

Jakie okna wybrać do piwnicy i garażu? Wybierając okna do piwnicy czy garażu powinniśmy zwrócić uwagę na parę szczegółów. Podpiwniczone budynki charakteryzują się tym, że przestrzeni na okno nie jest zbyt wiele dlatego z reguły do piwnic montuje się bardzo małe okna. Najczęściej wybór pada na okno uchylne, w którym wzmocniona jest szyba. Takie rozwiązania stosuje się głównie w celach antywłamaniowych oraz z wygody. W piwnicy istnieje małe prawdopodobieństwo, że będziemy otwierać okno w całości, raczej będziemy je tylko uchylać. Możemy zamówić specjalne wzmocnione szyby albo dodatkowe zabezpieczenia w postaci krat albo rolet. Niestety piwnica znajduje się bardzo nisko i jest niezwykle łakomym kąskiem dla potencjalnego złodzieja. Okno uchylne również pozwala wietrzyć pomieszczenie nawet podczas naszej nieobecności ponieważ mała szpara jaka powstaje przez uchylanie skutecznie ochroni nas przed ingerencją z zewnątrz. W przypadku garażu również lepiej wybrać mniejsze okna, które będą tylko uchylne ponieważ w tym pomieszczeniu zbędne będą okna otwierane na oścież. Ze względu na różnego typu narzędzia używane w garażu czy warsztacie oraz trzymanie tam samochodu zaleca się wybrać ramy okien o zwiększonej trwałości tak by posłużyły jak najdłużej bez konieczności wymiany. Okna i drzwi montowane w takich pomieszczeniach z reguły zużywają się dużo szybciej dlatego warto zainwestować w produkty trochę lepszej jakości niż standardowe.

Sposoby na zabezpieczenie okien przed włamaniem. Jakie rozwiązania antywłamaniowe stosować przy ochronie okna? W dzisiejszych czasach ochrona naszego domu przed włamaniem to podstawa. Oprócz systemów alarmowych warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu drzwi i okien. Najlepszym rozwiązaniem będzie roleta antywłamaniowa, która skutecznie ochroni każde okno i drzwi przed ewentualnym włamaniem. Szyba i okno zabezpieczone w taki sposób to dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Roleta antywłamaniowa to segment blach zamontowanych na specjalnej prowadnicy, która w trakcie dnia czy też naszej obecności w domu kryje wszystkie segmenty. Roleta jeśli jest zwinięta to w zupełności nie przeszkadza w użytkowaniu okna i nie wpływa na walory estetyczne. Całość ukryta jest w obudowie zamontowanej u góry okna. Obudowę możemy dobrać pod kolor okien dzięki czemu nie wpływa to na wygląd domu. Okno zabezpieczone w ten sposób to dodatkowa i bardzo trudna do pokonania przeszkoda dla złodzieja. Poszczególne segmenty wykonane są z bardzo solidnej blachy dzięki czemu okno i szyba są bezpieczne. Roleta antywłamaniowa jest bardzo prosta w obsłudze. Rozwija się i zwija ją za pomocą specjalnej linki zamontowanej wewnątrz domu. Dzięki użyciu specjalnych przekładni rozsuwanie nie wymaga użycia od nas zbyt dużej siły. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe i szybkie zabezpieczenie naszej posiadłości konieczności na przykład pilnego wyjazdu.