Wpisy oznaczone tagiem ‘drzwi wewnętrzne’

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na jakie wewnętrzne drzwi zdecydować się do poszczególnych pomieszczeń? Decydując się na kupno drzwi wewnętrznych do wszystkich pomieszczeń powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę zasadniczych pytań oraz wykonać odpowiedni pomiar. Podstawowe pytanie to kierunek otwierania drzwi. Najlepiej wypisać sobie każde pomieszczenie i zaznaczyć to na kartce na przykład “łazienka drzwi wewnętrzne prawe plus szyba” albo “salon drzwi wewnętrzne lewe plus szyba”. Do drzwi łazienkowych najlepiej pasować będzie szyba, która nie jest przezroczysta tylko lekko zamazana dzięki czemu zachowamy prywatność podczas korzystania. Kolejna sprawa to dokładny pomiar jeśli chodzi o rozmiar drzwi. Standardowo mamy z reguły dostępne trzy rozmiary drzwi : siedemdziesiąt, osiemdziesiąt i dziewięćdziesiąt. Drzwi wewnętrzne z rozmiarem siedemdziesiąt przyjęło się montować do łazienek natomiast reszta rozmiarów to drzwi do innych pommieszczeń. Oczywiście jeśli będziemy chcieli mniejsze albo większe drzwi niż te we wskazanych rozmiarach to jest taka możliwość jednak wtedy musimy liczyć się z długim czasem realizacji oraz wykonywaniem tej usługi na specjalne zamówienie. Ostatnia sprawa to walory estetyczne jeśli chodzi o kolor czy to jak będzie położona szyba. Warto dostosować kolor i styl drzwi wewnętrznych tak aby pasowały do danego pomieszczenia pd względem na przykład umeblowania czy koloru podłogi.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne? Skoro jest tyle rodzajów i typów drzwi to które wybrać by najlepiej pasowały do naszych potrzeb? Obecnie do wyboru mamy drzwi wewnętrzne gdzie najczęściej używanymi materiałami do ich produkcji są drewno szkło lub MDF. Może obejść się także i bez drzwi, ale to przede wszystkim mniejszy komfort ponieważ człowiek nie ma już tyle prywatności ile by mógł mieć posiadając drzwi. Jeśli chodzi o drzwi z drewna to najpopularniejsze są te wykonane z sosny czy jesionu lub buka, jeśli jednak miłośnicy drewna wolną bardziej ekskluzywne rozwiązania mogą zainwestować w drzwi mahoniowe lub dębowe, lub też z drewna klejonego, które są zamiennikiem drewna i są dużo tańsze choć właściwości ma podobne do tych z drewna litego. Drzwi wykonane z płyty MDF są bardziej wytrzymałe niż z drewna litego, są dużo tańsze. Dzieje się tak ponieważ są one wykonane ze specjalnych płyt na drewnianej ramie i wypełnione w środku kartonem ułożonym w plastry miodu lub z płytą wiórową w środku. Jakość i wytrzymałość takich drzwi zależy od tego z czego została zrobiona rama wypełnienie. Jeśli rama powstała z drewna litego to będą lepsze jakościowo jeśli z MDF będzie nieco słabiej. Jeśli wypełnienie będzie bardziej gęste drzwi także będą lepsze jakościowe ponieważ będą bardziej oporne na ogień, będą też bardziej dźwiękoszczelne i droższe. Drzwi ze szkła są bardzo efektowne w nowoczesnych mieszkaniach. Ich zaletą jest to, że dzięki nim mieszkanie jest lepiej oświetlone. Drzwi z tego materiału są bardzo mocne i odporne na uszkodzenia. Dodatkowym atutem jest to że drzwi szklane mogą być bardzo ciekawie wykończone. Szło może być przydymione, matowe lub malowane co sprawia, że szkło daje tyle samo prywatności co w przypadku drzwi tradycyjnych.

Jak zamontować drzwi wewnętrzne? Montaż drzwi wewnętrznych krok po kroku. Przystępując do montażu należy sprawdzić jak będą osadzone drzwi wewnętrzne. To znaczy czy skrzydło będzie na przykład w stalowej futrynie czy w drewnianej bądź drewnopodobnej ościeżnicy składającej się z trzech elementów. Obecnie stosuje się rozwiązania budowlane gdzie ościeżnica składa się właśnie z takich elementów więc od połączenia ich powinniśmy rozpocząć montaż. Elementy, z których składa się ościeżnica montujemy za pomocą kleju i śrub. Następnie montujemy ją do otworu w ścianie z zachowaniem odległości, którą wypełni piana montażowa. Z reguły jest to otwór wielkości pomiędzy jeden, a dwa centymetry. Najlepiej jeśli ościeżnica będzie zamontowana do ściany za pomocą paru kołków oraz podłożone zostaną kliny. Po wypełnieniu szczeliny pianą ościeżnica jest gotowa do zamontowania skrzydła. Powinniśmy pamiętać jeszcze o wyjęciu klinów i uzupełnieniu ubytków pianą. Kiedy pianka przeschnie należy obejrzeć czy ościeżnica nigdzie się nie zabrudziła i usunąć ewentualne zabrudzenia pianą. Następnie montujemy listwy maskujące, które ukryją łączenie ościeżnicy z otworem w ścianie. Kolejnym krokiem będzie zamontowanie skrzydła. Drzwi wewnętrzne mamy właściwie zamontowane po przejściu przez te wszystkie kroki pozostaje tylko klamka i zamek. Niektóre drzwi mają je w komplecie ale w większości trzeba dokupić je osobno. Klamka to najmniejszy problem ponieważ mamy dość duży wybór w marketach budowlanych.