Archiwum kategorii ‘Drzwi’

O czym pamiętać kupując drzwi? Kupując drzwi zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz powinniśmy pamiętać o paru sprawach. Przeglądając drzwi zarówno w internecie jak i w markecie czy też salonie drzwi sugerujemy się głównie ceną. Każdy chce kupić jak najtańsze drzwi w stosunkowo dobrej jakości i o dobrych zabezpieczeniach antywłamaniowych jeśli mamy do czynienia z drzwiami zewnętrznymi. Warto zwrócić uwagę na to, że większości ofert cena nie zawiera takich elementów jak klamka czy ościeżnica. Dlatego należy dokładnie sprawdzać oferty kupując drzwi ponieważ ościeżnica w wielu przypadkach kosztuje ponad trzysta złotych co znacznie zwiększa cenę zakupu. Dodatkowo w większości ofert w cenę nie jest również wliczona klamka, zamek czy też listwy maskujące. Klamka to nie duży problem ponieważ z reguły większość pasuje do każdych drzwi, natomiast w przypadku listwy należy kupić ją w miarę szybko ponieważ później może okazać się, że nie ma naszego wzoru. Ościeżnica to też ważna sprawa i jej rodzaj ponieważ możemy mieć na przykład drewniane albo metalowe, a to zasadnicza różnica zarówno w trwałości jak i cenie. Istnieją też oferty z pełnym wyposażeniem drzwi i w takim przypadku cena jest dość wysoka ale nie obchodzi nas nic więcej ponieważ płacimy za cały komplet niezbędny do montażu drzwi. W takim zestawie znajdą się drzwi, klamki, zamki, ościeżnica i listwy maskujące. Wystarczy tylko kupić piankę montażową i przystąpić do działania.

Drzwi aluminiowe Niegdyś materiałem do produkcji drzwi było drewno, teraz kiedy czasy trochę się zmieniły do wyboru mamy znacznie więcej materiałów do produkcji drzwi. Jednym z takich materiałów jest aluminium. Drzwi aluminiowe są o tyle lepsze od drzwi drewnianych, że nie trzeba ich co jakiś czas konserwować lakierami czy farbami kryjącymi, są odporne na warunki atmosferyczne szczególnie na wodę i słońce, są dużo lżejsze od drzwi drewnianych, nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Aluminium w budownictwie spełnia warunki tłumienia akustycznego w budownictwie, co znaczy tyle, że hałas nie dostaje się do domu z całym impetem tylko jest tłumiony w określonym wymaganym stopniu, jeśli posiada się tego typu drzwi przedsionek może być swobodnie ogrzewany ponieważ aluminium pod wpływem ciepła, różnicy temperatury na zewnątrz i wewnątrz nie ulegnie odkształceniu, co dzieje się w przypadku drzwi drewnianych, drzwi aluminiowe można montować w dowolnym momencie budowania czy remontowania domu, ponieważ nie zbierają wilgoci z otoczenia, materiał ten jest także odporny na korniki, grzyby czy tego typu szkodniki atakujące drewno, zapewniają ciepło, podnoszą poziom bezpieczeństwa, zapewniają odpowiednią izolację, są wodoszczelne, wiatroszczelne, zapewniają komfort użytkowania i dzięki tym wszystkim zaletom także pozwalają na zaoszczędzenie energii. Drzwi aluminiowe prezentują się bardzo estetycznie i warto przemyśleć zakup drzwi właśnie z tego tworzywa choćby dlatego, że są też tańsze od drzwi drewnianych.

Jak wybrać drzwi garażowe? Jaki będzie najlepszy typ drzwi do naszego garażu? Na rynku dostępne jest parę typów drzwi garażowych między innymi klasyczne drzwi dwuskrzydłowe, drzwi segmentowe, drzwi przesuwne czy też bramy garażowe uchylne. To na jaki typ drzwi się zdecydujemy zależy od wielu czynników. Między innymi od tego ile samochodów posiada nasze gospodarstwo domowe oraz czy garaż połączony jest z warsztatem, a także jakiego typu mamy samochody. Jeśli posiadamy więcej niż jeden samochód to dobrym rozwiązaniem będą drzwi segmentowe albo brama garażowa uchylna natomiast jeśli posiadamy jeden samochód to możemy zastosować najzwyklejsze drzwi dwuskrzydłowe. Takie drzwi sprawdzą się również w przypadku kiedy mamy garaż połączony z warsztatem ponieważ ułatwią wchodzenie i wychodzenie z garażu przy na przykład pracach ogrodowych. Wybierając drzwi garażowe powinniśmy też wziąć pod uwagę wysokość naszego samochodu. Jeśli mamy wysoki samochód dostawczy albo vana lub terenowy to warto obliczyć wysokość może okazać się, że drzwi segmentowa albo brama garażowa uchylna po złożeniu nie pozwoli na wjazd samochodem do garażu. W takich przypadkach najlepiej wybrać klasyczne drzwi dwuskrzydłowe. Kolejna sprawa to rozmiar podjazdu, jeśli mamy bardzo mało miejsca warto wybrać drzwi otwierane do góry jeśli natomiast nasz podjazd jest dość spory to możemy sobie pozwolić na drzwi otwierane na zewnątrz.

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na jakie wewnętrzne drzwi zdecydować się do poszczególnych pomieszczeń? Decydując się na kupno drzwi wewnętrznych do wszystkich pomieszczeń powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę zasadniczych pytań oraz wykonać odpowiedni pomiar. Podstawowe pytanie to kierunek otwierania drzwi. Najlepiej wypisać sobie każde pomieszczenie i zaznaczyć to na kartce na przykład “łazienka drzwi wewnętrzne prawe plus szyba” albo “salon drzwi wewnętrzne lewe plus szyba”. Do drzwi łazienkowych najlepiej pasować będzie szyba, która nie jest przezroczysta tylko lekko zamazana dzięki czemu zachowamy prywatność podczas korzystania. Kolejna sprawa to dokładny pomiar jeśli chodzi o rozmiar drzwi. Standardowo mamy z reguły dostępne trzy rozmiary drzwi : siedemdziesiąt, osiemdziesiąt i dziewięćdziesiąt. Drzwi wewnętrzne z rozmiarem siedemdziesiąt przyjęło się montować do łazienek natomiast reszta rozmiarów to drzwi do innych pommieszczeń. Oczywiście jeśli będziemy chcieli mniejsze albo większe drzwi niż te we wskazanych rozmiarach to jest taka możliwość jednak wtedy musimy liczyć się z długim czasem realizacji oraz wykonywaniem tej usługi na specjalne zamówienie. Ostatnia sprawa to walory estetyczne jeśli chodzi o kolor czy to jak będzie położona szyba. Warto dostosować kolor i styl drzwi wewnętrznych tak aby pasowały do danego pomieszczenia pd względem na przykład umeblowania czy koloru podłogi.

Drzwi przeciwpożarowe Dla każdego z nas najważniejsze jest bezpieczeństwo zwłaszcza we własnym domu lub w miejscach publicznych gdzie gromadzi się więcej osób. Z związku z tą myślą powstały drzwi przeciwpożarowej wraz ze wskaźnikiem tego jak szczelne są dane drzwi czyli jak długo nie przepuszczą dymu lub np. tlenku węgla. Podobne wskaźniki stosuje się jeśli chodzi o ogień. Są wskaźniki, które mówią o tym jak dostosowane do pożaru są drwi czyli jak długo nie będą przepuszczały ognia i jak dużo czasu człowiek ma na ucieczkę lub wezwanie pomocy. Najważniejsze jednak jest to jakie drzwi przeciwpożarowe dobrać do własnych potrzeb i gdzie je umieścić by dobrze spełniały swoją rolę. W doborze takich drzwi najlepiej jest kierować się określonymi przez specjalistów normami, które ułatwiają taki wybór i mówią właśnie o tym jakie drzwi do jakiego pomieszczenia będą najbardziej odpowiednie i które zapewnią bezpieczeństwo. Takie normy określane są za pomocą liter i liczb z czego liczba mówi o tym ile minut mamy na ucieczkę jeśli ogień zacznie się rozprzestrzeniać i im wyższy wskaźnik w oznaczeniu tym więcej czasu. Podobnie jest z oznaczeniami szczelności drzwi im większy wskaźnik tym dłużej drzwi będą szczelne. Drzwi przeciwpożarowych i o określonej szczelności nie trzeba montować w każdym pomieszczeniu a jedynie w tych najbardziej narażonych na powstanie pożaru czy jakiś substancji szkodliwych typu tlenek węgla. Takimi pomieszczeniami są garaż, kotłownia czy pomieszczenie gospodarcze lub wiatrołap.