Archiwum kategorii ‘Antywłamaniowe’

Okna i drzwi antywłamaniowe Najwięcej sprzedawanych na polskim rynku okien, to dosyć proste produkty, bez dodatkowych parametrów. Dzieje się tak dlatego, iż siłą rzeczy największe zapotrzebowanie jest na okna montowane w budynkach mieszkalnych, na wyższych kondygnacjach. W wyżej wymienionym przypadku naprawdę nie potrzeba okien pancernych, z dodatkowymi zabezpieczeniami. Na logikę, na trzecim czy siódmym piętrze w bloku nic innego nie jest potrzebne jeśli chodzi o stolarkę okienną. Nieco inaczej przedstawia się sprawa drzwi. Coraz więcej ludzi kupuje antywłamaniowe. Praktycznie drzwi zewnętrzne w domach jednorodzinnych, innych budynkach posiadają walory antywłamaniowe, ale także i drzwi zewnętrzne do mieszkań, montowane w domach wielorodzinnych coraz częściej są lepszej jakości, gdyż wzmagają bezpieczeństwo. Tego rodzaju produkty premiowane są także przez firmy ubezpieczeniowe, gdyż kwoty składek na ubezpieczenie są niższe, gdy prawdopodobieństwo włamania jest mniejsze. Okna antywłamaniowe stosowane są najczęściej na najniższych kondygnacjach budynków, ale przede wszystkim wszędzie tam, gdzie są witryny sklepowe. Antywłamaniowe okno trudniej zbić. Produkt tego rodzaju jest droższy niż zwykłą szyba, ale w zamian za to doskonale spełnia swoje zadanie. Producenci okien i drzwi bardzo często mają tego rodzaju ulepszone produkty w swojej ofercie.

Okna dachowe i włazy dachowe. Drzwi antywłamaniowe Osoby projektujące swój własny dom, zwykle marzą o oknach dachowych, gdyż jest to standard nieco inny niż w bloku. Jak się okazuje, takie urozmaicenie może przysporzyć nieco kłopotów, o ile postawimy na najtańsze opcje związane z zakupem i montażem okien dachowych. Warto wiedzieć, iż czym innym są zwykłe okna umieszczane w ścianach, czym innym okna umieszczane na skosach dachowych a jeszcze czym innym okna przy dachach płaskich, których nachylenie jest niższe niż 15 stopni. Odpowiednie okna dachowe różnią się rodzajami tak zwanych fartuchów czy też kołnierzy, które używa się do doszczelniania. W tym przypadku odpowiednio chronione są wnętrza ścian przed zaciekaniem. Tutaj szczególnie newralgicznym elementem są okna dachowe, które montowane sa na płasko w dachach, jako element doświetlenia. Tego rodzaju szyby są specjalnie wzmacniane, gdyż napór kropli deszczu podczas ulewy powoduje spory nacisk. Takie zjawisko nie zachodzi natomiast w przypadku deszczu muskającego szyby okienne , które montowane są klasycznie, czyli pionowo w ścianach. Rozglądają się za produktami ekskluzywnymi warto też zwrócić uwagę na specjalnie wzmacniane drzwi antywłamaniowe. Drzwi z kilkoma kotwami dają gwarancję bezpieczeństwa przed włamaniem. W wielu przypadkach nieproszeni goście nawet nie próbują forsować tego rodzaju zabezpieczeń.

Drzwi antywłamaniowe Dla coraz większej ilości ludzi bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed ogniem czy tlenkiem węgla, ale także przed nieproszonymi gośćmi zwłaszcza w okresie urlopowym. By sprostać oczekiwaniom takich ludzi powstały drzwi antywłamaniowe. Ich konstrukcja znacznie utrudnia dostanie się do środka nieproszonym gościom. Tym samym uchronią one nasz dobytek i nas samych. Dają nam one czas na wezwanie pomocy lub jeśli nas nie ma utrudnią włamywaczom dostanie się do naszego domu. Drzwi antywłamaniowe posiadają swoją klasyfikację. Według niej powinno się dobierać odpowiednie drzwi. Jeśli wybiera się drzwi do domu wolnostojącego klasa ich wytrzymałości powinna być wyższa jeśli do domu na osiedlach mieszkaniowych klasa ich wytrzymałości może być nieznacznie niższa. Jeśli chcemy mieć dobre drzwi powinniśmy się rozglądać a klasami co najmniej między 3 a 4. Drzwi antywłamaniowe mają określoną klasę oznaczoną na tabliczkach znamionowych dodatkowo można domagać się okazania certyfikatu, który potwierdzi ich klasę. Dobrej klasy drzwi cechują się grubą co najmniej dwu milimetrową blachą, bolcami przeciwwyważeniowymi, posiadanymi osłonami na zawiasy by nie można ich było wyciąć, mają jak najniższy wskaźnik przenikania ciepła „U“ bu nie stały się mostkiem termicznym oraz maja sprężyste blachy i mostki żeby na powierzchni drzwi nie można było wycinać dziur. Bardzo ważne jest też by w takich drzwiach były certyfikowane dobrej klasy zamki antywłamaniowe, które będą miały co najmniej 4 klasę wytrzymałości w skali 1 do 7.

Sposoby na zabezpieczenie okien przed włamaniem. Jakie rozwiązania antywłamaniowe stosować przy ochronie okna? W dzisiejszych czasach ochrona naszego domu przed włamaniem to podstawa. Oprócz systemów alarmowych warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu drzwi i okien. Najlepszym rozwiązaniem będzie roleta antywłamaniowa, która skutecznie ochroni każde okno i drzwi przed ewentualnym włamaniem. Szyba i okno zabezpieczone w taki sposób to dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Roleta antywłamaniowa to segment blach zamontowanych na specjalnej prowadnicy, która w trakcie dnia czy też naszej obecności w domu kryje wszystkie segmenty. Roleta jeśli jest zwinięta to w zupełności nie przeszkadza w użytkowaniu okna i nie wpływa na walory estetyczne. Całość ukryta jest w obudowie zamontowanej u góry okna. Obudowę możemy dobrać pod kolor okien dzięki czemu nie wpływa to na wygląd domu. Okno zabezpieczone w ten sposób to dodatkowa i bardzo trudna do pokonania przeszkoda dla złodzieja. Poszczególne segmenty wykonane są z bardzo solidnej blachy dzięki czemu okno i szyba są bezpieczne. Roleta antywłamaniowa jest bardzo prosta w obsłudze. Rozwija się i zwija ją za pomocą specjalnej linki zamontowanej wewnątrz domu. Dzięki użyciu specjalnych przekładni rozsuwanie nie wymaga użycia od nas zbyt dużej siły. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe i szybkie zabezpieczenie naszej posiadłości konieczności na przykład pilnego wyjazdu.