Wpisy z Wrzesień, 2015

Jak wybrać drzwi garażowe? Jaki będzie najlepszy typ drzwi do naszego garażu? Na rynku dostępne jest parę typów drzwi garażowych między innymi klasyczne drzwi dwuskrzydłowe, drzwi segmentowe, drzwi przesuwne czy też bramy garażowe uchylne. To na jaki typ drzwi się zdecydujemy zależy od wielu czynników. Między innymi od tego ile samochodów posiada nasze gospodarstwo domowe oraz czy garaż połączony jest z warsztatem, a także jakiego typu mamy samochody. Jeśli posiadamy więcej niż jeden samochód to dobrym rozwiązaniem będą drzwi segmentowe albo brama garażowa uchylna natomiast jeśli posiadamy jeden samochód to możemy zastosować najzwyklejsze drzwi dwuskrzydłowe. Takie drzwi sprawdzą się również w przypadku kiedy mamy garaż połączony z warsztatem ponieważ ułatwią wchodzenie i wychodzenie z garażu przy na przykład pracach ogrodowych. Wybierając drzwi garażowe powinniśmy też wziąć pod uwagę wysokość naszego samochodu. Jeśli mamy wysoki samochód dostawczy albo vana lub terenowy to warto obliczyć wysokość może okazać się, że drzwi segmentowa albo brama garażowa uchylna po złożeniu nie pozwoli na wjazd samochodem do garażu. W takich przypadkach najlepiej wybrać klasyczne drzwi dwuskrzydłowe. Kolejna sprawa to rozmiar podjazdu, jeśli mamy bardzo mało miejsca warto wybrać drzwi otwierane do góry jeśli natomiast nasz podjazd jest dość spory to możemy sobie pozwolić na drzwi otwierane na zewnątrz.

Okna i drzwi z dodatkowymi zabezpieczeniami Zmieniając okna oraz drzwi na nowe, wiele osób dba także o to by znacznie podnieść standard mieszkania czy też innego budynku użytkowego. W grę wchodzi także wygoda, komfort jak również bezpieczeństwo. Okna z kasetowymi roletami, drzwi antywłamaniowe to opcje nie tanie, ale za to bardzo przydatne. Osoby montujące stolarkę okienną często przyznają, iż opcje najbardziej ekonomiczne są coraz rzadziej wybierane przez klientów. To wszystko z tego względu, że wymiana okien czy tez drzwi to inwestycja na lata. Ludzie coraz częściej rozumieją, iż warto wydać nieco więcej, ale mieć lepszy, trwalszy produkt, najlepiej z dodatkami, które podniosą komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Bez wątpienia nowe okna montowane razem z roletami ochronnymi, szczególnie na najniższej kondygnacji to bardzo dobra inwestycja, tak samo w przypadku drzwi, które są antywłamaniowe. Tego rodzaju produkty posiadają dobre zamki oraz przynajmniej trzy kotwy, które umieszczone są w ścianie. Dzięki temu bardzo trudno takie drzwi sforsować. Okazuje się, iż nawet te ekskluzywne, droższe opcje dają dostęp do dużego wyboru. Drzwi antywłamaniowe dostępne są w bardzo różnych kolorach, często wyglądają jak drzwi ozdobne i delikatne. W tej sytuacji łączą ładny wygląd z dużą funkcjonalnością. Warto wybierać właśnie takie produkty.

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na jakie wewnętrzne drzwi zdecydować się do poszczególnych pomieszczeń? Decydując się na kupno drzwi wewnętrznych do wszystkich pomieszczeń powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę zasadniczych pytań oraz wykonać odpowiedni pomiar. Podstawowe pytanie to kierunek otwierania drzwi. Najlepiej wypisać sobie każde pomieszczenie i zaznaczyć to na kartce na przykład “łazienka drzwi wewnętrzne prawe plus szyba” albo “salon drzwi wewnętrzne lewe plus szyba”. Do drzwi łazienkowych najlepiej pasować będzie szyba, która nie jest przezroczysta tylko lekko zamazana dzięki czemu zachowamy prywatność podczas korzystania. Kolejna sprawa to dokładny pomiar jeśli chodzi o rozmiar drzwi. Standardowo mamy z reguły dostępne trzy rozmiary drzwi : siedemdziesiąt, osiemdziesiąt i dziewięćdziesiąt. Drzwi wewnętrzne z rozmiarem siedemdziesiąt przyjęło się montować do łazienek natomiast reszta rozmiarów to drzwi do innych pommieszczeń. Oczywiście jeśli będziemy chcieli mniejsze albo większe drzwi niż te we wskazanych rozmiarach to jest taka możliwość jednak wtedy musimy liczyć się z długim czasem realizacji oraz wykonywaniem tej usługi na specjalne zamówienie. Ostatnia sprawa to walory estetyczne jeśli chodzi o kolor czy to jak będzie położona szyba. Warto dostosować kolor i styl drzwi wewnętrznych tak aby pasowały do danego pomieszczenia pd względem na przykład umeblowania czy koloru podłogi.

Czym są okna? Okna w domu każdy ma i najczęściej przypomina sobie o nich kiedy jest lato lub kiedy trzeba przewietrzyć mieszkanie. Ale czym są okna? Otóż są konstrukcją umożliwiającą właśnie przewietrzenie mieszkania i oświetlenia go za pomocą promieni słonecznych wpadających przez nie do pomieszczenia. Dodatkowymi funkcjami są ochrona przed warunkami atmosferycznymi, funkcja dekoracyjna elewacji i podobnie jak drzwi mają być bezpieczne, szczelne by nie wypuszczały z domu ciepła i wpuszczały zimna i komfortowe w użytkowaniu. Okna zbudowane są z ościeżnicy na której za pomocą zawiasów montuje się ruchome części okna czyli ramy okienne zwane skrzydłami, w których znajduje się pojedyncza lub podwójna tafla szkła. Skrzydło okienne może być jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe lub więcej. Elementem, który uzupełnia całe okno jest parapet, który można wykorzystać na miejsce dla kwiatów, które z kolei w oknie będą wyglądały bardzo reprezentacyjnie. Do produkcji okien wykorzystuje się takie materiały jak PCW, drewno i metalowe profile ze stali lub aluminium. Obecnie na rynku okien można rozróżnić kilka rodzajów i typów okien. W typowych drewnianych konstrukcjach w budownictwie rozróżniamy okna krosnowe, ościeżnicowe, skrzynkowe i pół skrzynkowe, zespolone i jednoramowe. Dodatkowo oprócz tradycyjnych okien można wyróżnić okna o przeznaczeniu szczególnym. Do takich okien należą m.in świetliki, okna połaciowe, witryny, okna balkonowe czy pasywne, lukarna, wole oko.

Wymiana okien oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych Stolarka okienna to taki element budynku, który decyduje w dużej mierze o ekonomice ogrzewania danych pomieszczeń. Im okna są bardziej szczelne, tym lepiej. Jednak należy pamiętać o obowiązkowym wietrzeniu! Kiedy decydujemy się na wymianę stolarki okienne, oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, zawsze musimy pomyśleć o pewnej kwestii. Chodzi tu głownie o to, czy możemy sobie pozwolić na niestandardowe rozmiary okien i drzwi czy też musimy zostać przy absolutnych standardach i schemacie który jest najbardziej popularny. Niewiele mamy do powiedzenia w bloku wielorodzinnym czy też biurowcu (gdy poszczególny lokal posiadamy na własność), tutaj okna muszą być standardowe. Jedyny wybór to taki, czy ma to być stolarka okienna markowa czy też najbardziej zwyczajna, ekonomiczna, oraz czy chcemy mieć ramy plastikowe czy też drewniane. Swojego czasu bardzo modna była wymiana okien drewnianych, tych starych i zużytych na bardzo szczelne plastiki. Aktualnie wraca sie do nowych ran drewnianych. W kontekście drzwi zwykle mamy do wyboru kilka kolorów i kilka rodzajów drzwi zewnętrznych, tu głównie zastanawiamy sie nad zamkiem, oraz parametrem decydującym o tym, czy drzwi są antywłamaniowe czy też nie. Przypadku drzwi wewnętrznych najczęściej producenci dają olbrzymi wybór. Często klamki i zamki dokupuje się osobno, według gustu.